KONTAKT
Dom Pomocy Społecznej w Lesznie
ul. Janusza Korczaka 1
64-100 Leszno
tel. 65-529-49-04

Dyrektor Alicja DataPodziękowania w dobie koronawirusaSzanowni Państwo, pragnę za pomocą mediów oraz dostępnych środków przekazu podziękować wszystkim osobom dobrego serca. Jak zapewne słyszycie niemal codziennie dochodzą do nas wiadomości, że w domach pomocy społecznej źle się dzieje, że pracownicy i mieszkańcy chorują na COVID-19, że nie mają odpowiedniej opieki, odpowiednich środków ochrony osobistej, że nie mają wsparcia, a przede wszystkim, że zostali z tym sami. Ale na szczęście można inaczej.

Do naszego Domu Pomocy Społecznej w Lesznie na ul. Janusza Korczaka 1 zgłaszają się LUDZIE o pięknych i wielkich sercach. Zaczęło się od zgłoszenia 2 młodych studentek medycyny. Nie bacząc na zagrożenie, strach obawy czy po prostu niewiedzę jak to jest rzeczywiście w tym naszym Domu – przyszły i pomagały w codziennej pracy opiekunek i pielęgniarzy. Myły, przewijały, pomagały w karmieniu i towarzyszyły w pierwszych trudnych dniach epidemii. I sądzę, że to one dodały nam wiary, że można być człowiekiem bez względu na różne okoliczności. A dzisiaj cieszą wszystkie kolejne piękne gesty serca i rąk. Od 10 kwietnia po prostu zalewa nas fala dobrych emocji i wspaniałych inicjatyw!

W poniedziałek pod nasz Dom przyjechało dwoje młodych ludzi byli to reprezentanci Leszczyńskich Fanów Kolejorza, przynieśli kawę, herbatę, cukier, ciasteczka, płyny do prania, mydełka.

W poniedziałek 13 kwietnia do pomocy w naszej codziennej pracy zgłosiły się terapeutki, fizjoterapeutka i Pani Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy „WENA” z ul. Starozamkowej. ŚDS prowadzony jest przez Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Lesznie. Pracownicy ŚDS WENA przychodzą żeby pracować w rolach opiekunek . Dziewczyny nie unikają ciężkiej pracy, dzielnie wchodzą w role opiekunek, pomagają w myciu, pielęgnacji, karmieniu, kąpielach, towarzyszą w codziennych czynnościach i zajęciach ale również inicjują rozmowy, słuchają, wspierają, po prostu SĄ! Bardzo nas wszystkich ucieszyła ich inicjatywa, otwartość i radość ze wspólnej pracy. Są naprawdę niesamowite i bardzo pomocne!!! Te wspaniałe kobiety mają swoje rodziny, małe dzieci, swoje życie i z uwagi na zawieszenie przez Wojewodę Wielkopolskiego działalności środowiskowych domów pomocy społecznej z powodu zagrożenia zakażenia koronawirusem mogłyby po prostu czekać na koniec pandemii i zajmować się sobą. A one postanowiły wesprzeć pracowników Domu Pomocy Społecznej w codziennej pracy.

W poprzednim tygodniu otrzymaliśmy również przyłbice od Pana Grzegorza Łada Zabłocki, a wraz z prezentem niesamowitą historię małego chłopca uratowanego w tym samym miejscu gdzie dzisiaj jest nasz Dom. Może kiedyś opowiemy razem z Panem Grzegorzem o cudzie istnienia i życia małego chłopca…
Miłym zaskoczeniem było też skierowane do nas zapytanie, czego nam potrzeba. A zaskoczenie tym większe, że zapytał o to z własnej inicjatywy Pan Filip Wieczorek, przedstawiciel firmy „Aleho” i dał to o co poprosiliśmy: profesjonalne maseczki, czepki, fartuchy, kombinezony ochronne.

Kolejna wspaniała inicjatywa to podarowanie dla pracowników i mieszkańców DPS oraz Noclegowni i MOPR w Lesznie 1000 maseczek przez GALERIĘ LESZNO! To robi wrażenie!!! Ale przede wszystkim daje poczucie bezpieczeństwa.

Kolejnych 50 równie pięknych maseczek otrzymaliśmy dzisiaj od Stowarzyszenia Wygraj Siebie! To wspaniały dar od osób w wieku senioralnym, które same borykały i borykają się ze zdrowiem, a mimo to dzielą się dobrem. I jak tu nie wierzyć, że wokół nas są dobrzy ludzie.

Każdemu z osobna i wszystkim razem DZIĘKUJEMY!
Odczarujmy złe informacje o DPS-ach o tym, że nikt o nas nie pamięta, nie pomaga albo wręcz boi się tego co tu się dzieje w zakresie bezpieczeństwa pracy i życia naszych mieszkańców. Domy pomocy społecznej to miejsca zbiorowego życia, to takie duże rodziny, czasami nawet bardzo duże. A jak ktoś zna relacje w dużych rodzinach to wie, że bywają różne chwile. Nasza rodzina, nasz Dom dba o każdego swojego członka. Dokonujemy wszelkich starań aby zapewnić w tych niecodziennych okolicznościach profesjonalną opiekę, bezpieczeństwo, dobrą ochronę, serdeczne podejście, cierpliwość i wyrozumiałość.

Każdy z nas boi się lub co najmniej odczuwa niepokój związany z zagrożeniem wirusem COVID-19, to zupełnie normalne uczucia. Jednak nie przestawajmy w tych czasach być LUDŹMI.

Za każdy gest, za każdą pomoc, za wsparcie i ludzkie serca i dobre rzeczy dziękujemy!

Z wyrazami wdzięczności
Mieszkańcy, Pracownicy
i Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Lesznie


AD.22.04.2020Powrót do Aktualnościtemplatemo.com