KONTAKT
Dom Pomocy Społecznej w Lesznie
ul. Janusza Korczaka 1
64-100 Leszno
tel. 65-529-49-04

Dyrektor Alicja Data

20. Lecie Domu Pomocy Społecznej w LesznieSzanowni Państwo!

Dzisiejsza uroczystość 20-lecia Domu Pomocy Społecznej w Lesznie skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców naszego Domu.
Kochani Mieszkańcy, niech obchody Jubileuszu 20-lecia pozwolą Wam poczuć, że jesteście bardzo ważni, szanowani, i że my pamiętamy o Was. Choć pochodzicie z różnych miast, miasteczek i wsi, i każdy z Was ma własną tożsamość, różnorodne osobiste doświadczenia, indywidualną historię, odmienny los - wspólnie stanowicie ten DOM, Dom Pomocy Społecznej w Lesznie. Chciałabym, aby wszystkie nasze dobre myśli, słowa i otwarte serca były skierowane w Waszą stronę - stronę naszych drogich Seniorów.
Drodzy Goście! Obchody powstania Domu Pomocy Społecznej w Lesznie są doskonałą okazją do wyrażenia szacunku i wdzięczności za każde ludzkie życie. Niech bogactwo doświadczeń życiowych, oczekiwań i marzeń będą dla nas ciekawą i pouczającą lekcją życia, nauką pokory, mądrości i odpowiedzialności. Uhonorujmy wszystkich mieszkańców naszego DOMU oklaskami.
Obchody Jubileuszu 20-lecia są też doskonałą okazją do podziękowaniu władzom naszego miasta, szczególnie Panu Prezydentowi Miasta, Panu Łukaszowi Borowiakowi za zrozumienie potrzeb, otwartość i gotowość niesienia pomocy. To z Pana inicjatywy mamy nowy system ocieplania Domu, jesteśmy przyłączeni do Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Chciałabym również podziękować wszystkim Radnym Miasta Leszna za przychylność i dobrą atmosferę w troskliwym rozwiązywaniu potrzeb najstarszych mieszkańców naszej społeczności. Władze naszego miasta od 1999 r. po przejęciu Domu Pomocy Społecznej w wyniku reformy administracyjnej, z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem przyczyniały się do osiągnięcia standardu usług. I również dzisiaj włodarze miasta przyczyniają się do funkcjonowania naszej placówki na jak najwyższym poziomie. 20 lat działania Domu Pomocy Społecznej w środowisku lokalnym pokazało, że jest to miejsce godne zauważenia i co najważniejsze miejsce, w którym osoby starsze znajdują swój dom, swoje miejsce, radość i bezpieczeństwo. Za wszystkie dobre rzeczy, które się tutaj działy i nadal dzieją pragnę WSZYSKIM serdecznie podziękować.
Dziękuję również wszystkim pracownikom za rzetelną i sumienną pracę. Dziękuję wszystkim służbom pomocy społecznej, ośrodkom pomocy społecznej, pracownikom socjalnym, za dobrą i skuteczną pracę na rzecz najstarszego pokolenia. W dzisiejszych czasach, tak wiele rzeczy tak szybko się zmienia, dlatego warto docenić fakt, że to miejsce, ten Dom trwa niezmiennie od 20 lat. Za to, raz jeszcze, wszystkim serdecznie dziękuję! Jubileusz jest też okazją do tego, aby z refleksją i dystansem przyjrzeć się sobie, swojej pracy, aby nie spoczywać na laurach lecz, aby działać sprawnie i skutecznie dla dobra wszystkich mieszkańców naszego Domu.

Dziękuję!

Alicja Data
Dyrektor DPS w Lesznie

Podziękowanie

Dziękuję za wszystkie wypowiedziane i niewypowiedziane ciepłe słowa. Nasza uroczystość nie byłaby taka piękna, gdyby nie było tutaj Was, drodzy GOŚCIE, przyjaciele i sympatycy naszego Domu. Dzisiejszy dzień jest bogaty nie tylko w życzenia ale również w smaczny poczęstunek. Dobrodziejstwo stołu mamy zapewnione dzięki hojności i życzliwości darczyńców. Za pomoc w organizacji i wsparcie dziękujemy: Urzędowi Miasta Leszna; Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji z Leszna; Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie - Domowi Seniora w Lesznie; Chórowi Uniwersytetu Trzeciego wieku z Leszna; Arkadiuszowi Szeferowi; Środowiskowemu Domowi Samopomocy w Gostyniu; Kwartetowi ProForma; Hurtowni Owoców i Warzyw IDARED z Leszna; Firmie PSS SPOŁEM ul. Narutowicza 17 z Leszna; firmie MLEKOPOL z Leszna; Zakładowi Handlu i Usług KAMA z Łaszczyna; Niepublicznemu Zakładowi Opieki Zdrowotnej JUVENIA z Chumiętek; Firmie DARKO Firmie z Krzemieniewa; Przedsiębiorstwu Wielobranżowemu Krzysztofa Matyli z Pępowa; Firmie ICC Michała Biegajskiego z Leszna; Firmie Werner Kenkel Sp. Z o.o. z Krzycka Wielkiego; Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Święciechowie; Piekarni-Cukierni Mariana Kurasiaka z Kościana; Cukierni Nowaczyński z Leszna; Firmie NORDIS Oddziałowi z Leszna.

Z wyrazami szacunku
Alicja Data
Dyrektor DPS w LeszniePodziękowania PDF - Kliknij, aby zobaczyć

Powrót do Aktualnościtemplatemo.com